Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

Ongenda, criticat dur după ce i-a „furat” golul lui Dumiter! „E un gest urât. făcut singurul sprint din meci ca să prindă mingea înainte să intre în poartă” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 31 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Basarab Panduru şi Bogdan Cosmescu au comentat cearta iscată între Hervin Ongenda şi Andrei Dumiter la golul marcat de FC Botoşani în egalul cu Universitatea Craiova, scor 1-1.

 

 

 

 

FC Botoşani a ieşit neînvinsă din duelul cu Universitatea Craiova. Liderul SuperLigii au deschis scorul în minutul 62, însă moldovenii au egalat după doar zece minute.

Golul formaţiei antrenate de Leo Grozavu a fost unul atipic. Dumiter a păcălit apărarea oltenilor şi a reluat mingea din faţa lui Lung. Atacantul moldovenilor era ca şi trecut pe lista marcatorilor, însă Ongenda i-a „furat” golul şi a stârnit o reacţie nervoasă din partea acestuia. 

Prezenţi în studioul emisiunii Fotbal Show, Basarab Panduru şi Bogdan Cosmescu au vorbit despre disputa dintre cei doi jucători. Ambii analişti au fost de părere că gestul fotbalistului francez a fost unul urât şi au vorbit despre atitudinea de care a dat dovadă de-a lungul timpului jucătorul trecut pe la PSG.

„N-am văzut om mai supărat de când a început campionatul ăsta, dar nici în cel trecut. Nu a fost unul mai supărat. Dacă îl vezi, cred că îi spui direct: „Pleacă de aici, nici să nu te mai văd”.

De când a revenit Ongenda, parcă s-a cam rupt vestiarul. Ongenda, care nu a vrut să se antreneze. Jucătorii ce fac? Vin la pregătire, se pregătesc, iar tu eşti mare şmecher, nu vii la niciun antrenament, apoi vii cu o săptămână înainte şi mai vrei să şi joci. Şi după te mai şi ceartă patronul. De aici apar astfel de situaţii”, a declarat Basarab Panduru pentru Prima Sport.

„E o reacţie exagerată, dar pleacă de la un fond corect. Că nu trebuia să alerge după minge, că nu era nimeni acolo. Da, e important cine dă gol, mai ales dacă vrei să te transferi. Joci şi pentru tine, dar pentru cine joci în primul rând? Toţi joacă pentru ei. Mbappe nu juca nimic la Real Madrid şi tot el bătea penalty-urile.

Pe el nu l-a durut că a egalat Botoşani, ci l-a enervat Ongenda. Reacţia e exagerată, dar nu îl înţelegi cumva? Gestul lui Ongenda e urât. Nu ai niciun motiv să faci asta, nu era nimeni în jurul tău. A făcut singurul sprint din meci ca să prindă mingea înainte să intre în poartă”, a completat Bogdan Cosmescu.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele