Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Partida dintre FC Argeş şi Sepsi, amânată din cauza COVID-19!

FC Argeș Publicat pe 1 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19943912/1/covid-liga1.jpg

Partida de mâine din Casa Liga 1, dintre FC Argeş şi Sepsi, a fost amânată! Liga Profesionistă de Fotbal a acceptat cerea echipei din Sfântu Gheorghe, pentru faptul că are nenumătare cazuri de COVID-19. Din ultimele informaţii apărute, potrivit GSP, se pare că ar fi vorba de câteva zeci de teste pozitive, dintre care nouă în rândul jucătorilor.

Sepsi a solicitat Direcţiei de Sănătate Publică amânarea partidei, după care a trimis informaţia către LPF. Aşa cum era şi de aşteptat, acesta a fost acceptată, astfel că duelul cu piteştenii va avea loc la o dată ulterioră, în funcţie de datele libere din calendar.

Însă, Sepsi va fi pe teren în confruntarea de vineri, cu Poli Iaşi.

Leo Grozavu, afectat serios de COVID-19 

Antrenorul Leo Grozavu a fost infectat şi el cu COVID-19, iar din acest motiv nu a putut fi alături de echipa sa. Antrenorul s-a simţit destul de rău în zilele trecute, lucru recunoscut în direct la Fotbal Look de pe Look Sport, în urma unei intervenţii telefonice.

Grozavu a luat mai multe medicamente, a urmat o serie de tratamente, dar până la un punct nu a remarcat vreo ameliorare. Se simţea rău.

N-am putut să fac nimic, n-am putut să fiu alături de echipă. Le-am predat jucătorilor mei toate posibilităţile la care trebuie să se aştepte la meciul cu CFR Cluj, pentru că nu sunt ok deloc. De dimineaţă m-am simţit mai ok, dar am căzut apoi. Nu e vreo ameliorare, aştept. Am luat tot felul de tratamente, am luat medicamente, dar până acum nimic nu şi-a făcut efectul. Aştept”, declara Leo Grozavu la Fotbal Look, la mijlocul lunii ianuarie.

Leo Grozavu a fost testat pozitiv cu COVID-19 pe 12 ianuarie, înaintea meciului cu Craiova. Gigi Becali, patronul FCSB-ului, s-a oferit să-l ajute, lucru recunoscut chiar de antrenor.

 

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele