Ultima oră
Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească” Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească”
Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său

Performanţă nesperată. Andrei Prepeliţă duce FC Argeş la 10 partide consecutive fără eşec. ”Băieţii au dat din nou dovadă de caracter”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 16 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19984457/1/prepe.jpg

FC Argeş şi Sepsi Sfântu-Gheorghe au termiant la egalitate, scor 1-1, într-o partidă restantă din etapa XXI a Casei Liga 1. Deşi terenul a fost destul de dificil, ambele formaţii şi-au creat ocazii, jocul fiind alert.

Piteştenii ajung astfel la 10 partide consecutive fără eşec şi ies din zona periculoasă a clasamentului. La finele partidei, Andrei Prepeliţă şi-a exprimat bucuria pentru acest punct, obţinut în faţa echipei de pe locul 4.

”A fost un meci echilibrat. Nici noi nu am făcut o primă repriză extraordinară, ne propusesem altceva... dar a doua repriză, băieţii au dat din nou dovadă de caracter, au egalat şi am mai avut câteva ocazii bune, în care puteam să câştigăm meciul. Este un punct în plus, era un meci restanţă... celelalte echipe nu joacă, deci era important să luăm ceva, cu o echipă bună, din prima parte a clasamentului. Mergem mai departe”, a declarat Prepeliţă, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele