Ultima oră
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!

Piţian a recunoscut că a atins mingea cu mâna, dar face câteva acuzaţii. ”Am fost dezechilibrat şi mi-a căzut mingea pe degete”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 1 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38240/19945491/2/piti.png

CFR Cluj a învins Chindia, 1-0, în direct pe Look Sport, şi s-a apropiat din nou la doar un punct de liderul FCSB. Alexandru Păun, din penalty, a marcat golul care a decis un meci de mare luptă, în care echipa lui Săndoi a jucat de la egal la egal cu campioana şi a avut ocazii mari.

Unica reuşită a venit după un henţ.

Andrei Piţian a sărit neglijent la un duel aerian cu Vinicius, duce mâna într-o poziţie nefirească şi pare că loveşte balonul cu ea. Radu Petrescu nu a stat pe gânduri şi arată punctul cu var, iar Păun a înscris fără emoţii, cu un şut foarte bine plasat. La finele partidei, acesta a recunoscut că a atins mingea cu mâna, dar a explicat că a fost faultat înainte de faza cu pricina.

"Am sărit, am fost dezechilibrat şi mi-a căzut mingea pe degete. Dacă a dat penalti, ok. Dar la faza premergătoare, fault clar pentru noi, întoarce decizia şi îl dă pentru ei. În minutul 57, Ben Youssef, mare cot ce îmi dă, uitaţi-vă pe reluări!, nu e penalti. După care primim replica clasică a lor, mai greşim şi noi. Păi, noi, ca jucători, dacă greşim, tot noi suportăm. Pentru greşelile arbitrilor, de ce tot noi? Nu înţeleg. Vor respect, dar la rândul lor trebuie să respecte. E evident. Etapa trecută, cu Sibiu, am luat gol cu mâna, acum dai penalti împotriva noastră, iar la faza imediat următoare, penalti cât se poate de clar, nu se mai acordă. Nu ştiu ce să mai înţeleg. E frustrant.

E frustrant, dacă nu aveau acel penalti, nu aveau şut pe poartă în statistici. Ne dă încredere absolut tot ce am făcut până acum, toate rezultatele bune. Şi nu sunt întâmplătoare. S-au schimbat multe lucruri în bine faţă de sezonul trecut şi simţim cu toţii că se poate. Se poate mai mult, poate mai mult decât visam la începutul sezonului", a spus Andrei Piţian, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt