Ultima oră
Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali” Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali”
Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială! Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială!
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Poloiştii de la Steaua încheie preliminariile Ligii Campionilor cu o victorie, dar fără a se califica în grupe

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Vicecampioana Steaua Bucureşti a obţinut o victorie, duminică, în ultimul meci de la turneul A din preliminariile Ligii Campionilor, scor 21-8, cu Pays D’Aix Natation. Steaua încheie turneul pe locul 3 şi va continua în grupele LEN Euro Cup.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38128/22172526/1/ste-polo.jpg

  • Scorul pe reprize a fost 5-1, 5-2, 4-5, 7-0.

În primele două partide, Steaua a pierdut cu Primorac Kotor, scor 12-15, şi cu gazda turneului, VK Novi Belgrad, scor 6-20. Cele două formaţii sunt calificate în grupele Ligii Campionilor.

Pentru şase locuri disponibile în grupele Ligii Campionilor joacă 10 echipe, la trei turnee preliminare – Belgrad, Sabadell şi Zagreb. Primele două clasate la fiecare turneu se califică în grupele Ligii Campionilor, fază în care a ajuns direct campioana CSM Oradea.

Campioana României va juca în grupa C, cu formaţiile FTC Budapesta, câştigătoarea grupei A de calificare, din care face parte şi Steaua, plus echipa de pe locul 2 în grupa C de calificare, în care joacă HAVK Mladost Zagreb, AN Brescia şi Vouliagmeni NC.

Meciurile din grupe vor începe în 14 octombrie.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sporturi

Ultimele articole Toate articolele