Ultima oră
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului

Prepeliţă recunoaşte că echipa sa are probleme serioase. ”Trebuie să muncim, să ne antrenăm şi să fim mai atenţi"

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19487006/1/pre.jpg

FCSB a învins, duminică seară, la Giurgiu, cu scorul de 3-0, echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra din Casa Liga 1. Golurile au fost marcate de Man ’13, ’22, ’72.

La final, Andrei Prepeliţă a declarat că avea aşteptări mai mari de la acest meci, atât el, cât şi colegii săi, dar greşelile repetate, le-au permis celor de la FCSB să câştige de o manieră cagorică. FC Argeş a acumulat doar un singur punct, după patru etape disputate.

"Ne aşteptam la mai mult în seara asta, ţinând cont şi de problemele pe care le aveau cei de la FCSB. Am făcut iarăşi greşeli, două greşeli rapide şi după cum începuse meciul nu aveam probleme, dar la 2-0 şi ei au prins curaj, încredere şi în a doua repriză nu am putut să facem mai mult. Este foarte frustrant, pentru că m-am întors cu entuziasm în Liga I şi cu echipa care m-a format, dar asta e situaţia. Am mai trecut prin astfel de situaţii de-a lungul carierei. Trebuie să muncim, să ne antrenăm şi să fim mai atenţi", a declarat experimentatul fotbalist al celor de la FC Argeş, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele