Ultima oră
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!
Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”

Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”
”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV ”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV
Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia
Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!" Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!"

Puljic şi Fabbrini au acceptat să continue la Dinamo până la finalul sezonului, deşi au primit contracte reduse la jumătate

Dinamo Publicat pe 4 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19849292/1/rps5843.jpg

Fanii lui Dinamo au reuşit din nou să salveze echipa de la un moment dificil. Din câte se pare, cei de la DDB au convins doi din cei mai importanţi fotbalişti ai ”câinilor” să continue până la finalul sezonului. Înţelegerile lui Ante Puljic (33 de ani) şi Diego Fabbrini (30 de ani) au expirat la finele lui 2020, dar fotbaliştii au acceptat să semneze prelungirile, pentru încă şase luni.

Potrivit Fanatik, Puljic şi Fabbrini au semnat contracte mai mici cu 50%, spre deosebire de cele vechi. Astfel, cei doi vor câştiga 7.000 de euro, respectiv 8.000 de euro.

Nouăsprezece jucători au fost prezenţi, duminică dimineaţă, la primul antrenament din acest an al lui Dinamo, în cantonamentul de la Săftica.

Lotul prezent la reunire a fost:

  • Portari: Mejias Osorio, Mihai Eşanu, Aleksander Mitrovic
  • Fundaşi: Andrei Radu, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Florin Bejan
  • Mijlocaşi: Alexandru Răută, Paul Anton, Ionuţ Şerban, Valentin Borcea, Geani Creţu, Ahmed Bani, Janusz Gol, Vlad Achim
  • Atacanţi: Magaye Gueye, Adam Nemec, Cătălin Măgureanu, Robert Moldoveanu

Puljic şi Fabbrini nu au fost prezenţi din prima la reunire 

Fundaşul central Ante Puljic şi mijlocaşii Deian Sorescu şi Diego Fabbrini au ajuns duminică seară în Bucureşti şi s-au alăturat lotului luni dimineaţă, la Săftica. Urmează antrenamente în fiecare zi la Săftica, vizita medicală fiind programată joi, 7 ianuarie (ora 08:00), la InstitutuI Naţional de Medinină Sportivă (INMS) din Capitală.

Sursa foto: Sport Pictures 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele