Ultima oră
Un dublu campion al Danemarcei se transferă în Superliga Un dublu campion al Danemarcei se transferă în Superliga
Ronny Labonne, conferinţă de prezentare la FCSB: ”Toată lumea m-a sfătuit să vin aici. În şase luni voi învăţa româna!” Ronny Labonne, conferinţă de prezentare la FCSB: ”Toată lumea m-a sfătuit să vin aici. În şase luni voi învăţa româna!”
La aproape 41 de ani, Monyea Pratt şi-a prelungit contractul cu CSU Sibiu La aproape 41 de ani, Monyea Pratt şi-a prelungit contractul cu CSU Sibiu
Alexandru Băluţă, revenire de senzaţie! Atacantul va lupta pentru primele locuri: ”Bine ai revenit”

Alexandru Băluţă, revenire de senzaţie! Atacantul va lupta pentru primele locuri: ”Bine ai revenit”
Obiceiul lui Maxime Sivis după meciurile de la Cupa Mondială: ”Îi sun şi iese mereu o dezbatere interesantă” | EXCLUSIV Obiceiul lui Maxime Sivis după meciurile de la Cupa Mondială: ”Îi sun şi iese mereu o dezbatere interesantă” | EXCLUSIV
Decizie finală cu privire la transferul lui Remus Guţea la FCSB. ”Într-o discuţie cu conducerea clubului am luat decizia” Decizie finală cu privire la transferul lui Remus Guţea la FCSB. ”Într-o discuţie cu conducerea clubului am luat decizia”

Reacţie dură la adresa lui Magaye Gueye. "Am convingerea că era depistat pozitiv la anti-fotbal"

Superliga Publicat pe 10 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20057350/2/gueye.jpg
 
Depistat pozitiv cu cocaină la finalul meciului câştigat de Dinamo cu FCSB, 1-0 în optimile Cupei României, Magaye Gueye (30 de ani) scrie un nou episod negru din istoria recentă a lui Dinamo, iar vârful e atacat dur de Cornel Dinu.
 
Unul dintre contestatarii lui Gueye încă din momentul venirii în România, "Procurorul" are un discurs acid la adresa vârfului, pe care nu ezită să-l numească "anti-fotbal":
 
"Nu e nicio mirare această ştire cu Magaye care s-a dopat cu cocaină. De fapt, el trebuia testat de când a semnat cu Dinamo, de când a aterizat aici. Am convingerea că era depistat în primul rând pozitiv la anti-fotbal. A dat vreo două-trei goluri, dar şi atunci a împins mingea în poartă. L-am urmărit în mai multe meciuri, am şi scris despre asta.
 
El pasează de 6 – 7 ori pe meci de la noi la noi. Singurele mişcări pe care le face sunt ca acelea din bazin cu cele două pipiţe. Iar acum povestea cu cocaina…Şi ca un paradox, ca să şi glumim puţin, drogul acesta nu l-a ajutat deloc să o ajute pe Dinamo în teren. De unde au adus oamenii ăştia de la Dinamo glumele acestea anti-fotbal?", a spus legenda lui Dinamo, pentru Fanatik.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele