Ultima oră
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială
Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale
Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj
Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!

Ricardo Grigore, mesaj pentru fanii-acţionari ai lui Dinamo: "Nu ştiu dacă ar fi o problemă foarte mare pentru cei din DDB să-mi achite mie două salarii"

Superliga Publicat pe 15 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19980856/1/ricardo-grigore-dinamo.jpg


Unul dintre jucătorii în jurul cărora fanii vor să construiască noul proiect al lui Dinamo, Ricardo Grigore, 21 de ani, a avut un mesaj pentru fanii-acţionari din Programul Doar Dinamo Bucureşti: ar vrea să primească salariile restante, două la număr!
 
Tânărul fundaş central şi-a depus memoriu pentru a-şi recupera restanţele salariale, dar cei din Program DDB nu l-au chemat, încă, la negocieri pentru a cădea la o înţelegere privind stingerea sau diminuarea datoriei pe care clubul o are către el. Motiv pentru care Grigore li se adresează public, considerând că salariul său nu este atât de mare pentru a nu putea fi suportat de către suporteri:
 
"Există un memoriu depus de mine pe baza salariului, deoarece, până în acest moment, nu sunt cu salariul la zi. Nici eu, nici din echipă. Aşteptăm în continuare să primim salariile şi, ce să zic?, aşteptăm să primim banii. Deocamdată, n-am avut nicio discuţie cu cei din DDB, ne-au spus că o să se pună din bani, s-au pus din bani, dar nu sunt achitaţi şi aşteptăm. 
 
Tot timpul au fost achitate salariile, dar niciodată la zi până în momentul de faţă, acum am două luni. Nu ştiu dacă ar fi o problemă foarte mare pentru cei din DDB să-mi achite mie două luni de salariu. Asta ar fi ultima, la câte eforturi au făcut cei din DDB. Nu ştiu ce s-a întâmplat până acum, aştept să văd ce se va întâmpla în viitorul apropiat", a declarat Grigore, pentru Telekom Sport.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele