Ultima oră
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"
Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo

Se curăţă tot la Dinamo! Au început să dispară lucruri din club: ”Erau resturi pe jos”

Dinamo Publicat pe 26 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19630407/2/rps9924.jpg

Adrian Motoacă, fost medic la Dinamo, face declaraţii incredibile despre ce întâmplă în acest moment la club. Se pare că se curăţă tot şi încep să dispară lucruri. Motoacă a mers la sediu şi când a intrat în boriul unde erau ţinute anumite aparate medicale a observat că acestea dispăruseră.

”Am fost sunat acum două zile de Şerdean, dacă pot ajuta într-un fel, am cerut o opinie celor de la DDB, m-am oferit gratuit, trebuiau să îndeplinească nişte cerinţe către ambulatoriul de specialitate Ialomiţa, ca să pot ieşi din program, pentru că eu dimineaţa sunt la Spitalul Judeţean, n-au reuşit să facă hârtia. Eram pe autostrada, pe drumul spre Săftica şi am fost anunţat că Cosmin Contra va susţine un antrenament uşor pentru că nu pot ajunge în timp.

O imagine dezolantă a unei uzine in paragină, am găsit o geantă incompletă cu nişte resturi medicale, lipsă de aparatură şi unii dintre preparatorii fizici, Luis, a acuzat faptul că acum două zile a existat aparatură în bază, nu se ştie cum a dispărut, cine a plecat cu ea.

Au existat 4-5 tipuri de aparate şi la venirea mea am crezut că e o glumă, spaniolii au părut uimiţi că nu mai există acele aparate, nu numai aparate, nu mai era nimic în cabinetul medical unde e sala de tratamente. Erau nişte resturi pe jos, cutii goale”,
 a povestit Adrian Motoacă pentru TelekomSport.

Dinamo pare la limita supravieţurii după ce a fost preluată de investitorii spanioli, iar datoriile clubului au început să se acumuleze cu rapiditate, conturile fiind goale.

Există probleme inclusiv cu costurile curente şi organizarea meciurilor din competiţiile interne, însă clubul ar putea primi în curând un nou balon de oxigen din partea fanilor, sub forma unui împrumut consistent.

Conform ProSport, este vorba de o nouă intervenţie a suporterilor din programul DDB, care sunt gata să vireze 800.000 de lei în conturile clubului, adică aproximativ 170.000 de euro. Suma ar putea fi folosită pentur a plăti o parte din restanţele salariale, dar şi pentru costuri curente.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele