
Situaţia de la Dinamo, unde Pablo Cortacero întârzie să aducă banii promişi şi a intrat într-un conflict public cu fanii din DDB şi Cosmin Contra, provoacă îngrijorare şi la nivelul Federaţiei Române de Fotbal.
Federalii sunt îngrijoraţi că Dinamo ar putea urma drumul Rapidului şi ar putea provoca dispariţia unor meciuri foarte importante din istoria fotbalului românesc: "Eu cred că se va ajunge din nou la momentul în care, probabil, galeria îşi va salva încă o dată echipa. Până când? Este grav pentru Dinamo, în primul rând, şi apoi şi pentru fotblul românesc. Chiar vorbeam cu cei de aici, din Federaţie, şi ziceam "Ce facem? Dispare şi acest derby. Şi aşa mai avem puţine".
Citește și
Şi nu numai Steaua-Dinamo, sau FCSB, cum se numesc acum, dar şi Craiova-Dinamo, şi CFR-Dinamo. Sunt o grămadă de meciuri foarte interesante care n-ar trebui să dispară de pe harta competiţiei în prima ligă", a spus Mihai Stoichiţă, şeful Comisiei Tehnice din FRF, pentru Antena Sport.
