
Dinamo încearcă să se adune rapid după plecările lui Cosmin Contra, Isma Lopez, Borja Valle şi Leo Fuentes, iar la meciul cu FC Argeş echipa va fi condusă de Jerry Gane, secundul lui Guriţă, şi Iulian Mihăescu, antrenor rechemat la echipă pentru că deţine licenţa PRO.
Dacă principalul Contra s-a săturat şi a rupt contractul cu Pablo Cortacero după doar 11 meciuri, Jerry Gane a acceptat să ajuge echipa la partida programată vineri seară, de la 20:30, live pe Look Sport+. Dar, pentru că fostul atacant nu are licenţă PRO, clubul a fost nevoit să apeleze la Iulian Mihăescu. Fost fundaş în Ştefan cel Mare şi antrenor secund în mai multe rânduri, Mihăescu a acceptat şi el să dea o mână de ajutor. În plus, anunţă gsp.ro, spaniolii s-au răzgândit în privinţa lui Gică Mihali şi l-au readus în staff.
Citește și
La capitolul pierderi, Gane îi trece pe Ehmann, Gol, Alexander Gonzalez şi Robert Moldoveanu, în timp ce Adam Nemec se confruntă cu probleme la spate şi e încă incert. De la echipa a doua vor fi rechemaţi Andrei Sin şi Andreas Mihaiu, doi obişnuiţi ai echipei de seniori înaintea sosirii armadei spaniole.
