
Aflată în cel mai trist moment al existenţei sale, Dinamo caută cu disperare soluţii pentru a evita falimentul, iar una dintre ele ar putea veni din Turcia, de la unul dintre partenerii lui Fenerbahce Istanbul.
Radu Birlică, directorul de marketing al clubului din Ştefan cel Mare, a înaintat în spaţiul public, vineri dimineaţă, o nouă variantă care le dă speranţe fanilor lui Dinamo. Birlică a vorbit despre negocieri avansate cu un sponsor turc, despre care spune că ar fi fost convins să bage bani la Dinamo, în ciuda situaţiei grele pe care o traversează echipa din Ştefan cel Mare.
Citește și
"Ca să vedeţi un paradox, eu sunt plecat din Bucureşti la o întâlnire cu un viitor partener turc care, culmea, vrea să sponsorizeze clubul cu o sumă foarte mare. El sponsorizează şi clubul Fenerbahce şi încă un club din prima ligă din Turcia. Au o foarte mare fabrică de îmbrăcăminte din Turcia.
Avem o relaţie personală, l-am convins, i-am explicat situaţia de la început, i-am spus că avem cea mai frumoasă galerie, că Dinamo este un brand. I-am prezentat şi părţile negative şi pe cele pozitive şi dânşii sunt de acord să se asocieze cu noi în condiţiile aste", a dezvăluit Birlică, pentru GSP.
