Ultima oră
Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord” Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”
Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa
Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte

Soluţie salvatoare pentru Dinamo? Un oficial anunţ o "sponsorizare foarte mare": "Sunt de acord să se asocieze cu noi în condiţiile astea!"

Superliga Publicat pe 4 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19639063/1/c2.jpg


Aflată în cel mai trist moment al existenţei sale, Dinamo caută cu disperare soluţii pentru a evita falimentul, iar una dintre ele ar putea veni din Turcia, de la unul dintre partenerii lui Fenerbahce Istanbul.
 
Radu Birlică, directorul de marketing al clubului din Ştefan cel Mare, a înaintat în spaţiul public, vineri dimineaţă, o nouă variantă care le dă speranţe fanilor lui Dinamo. Birlică a vorbit despre negocieri avansate cu un sponsor turc, despre care spune că ar fi fost convins să bage bani la Dinamo, în ciuda situaţiei grele pe care o traversează echipa din Ştefan cel Mare.
 
"Ca să vedeţi un paradox, eu sunt plecat din Bucureşti la o întâlnire cu un viitor partener turc care, culmea, vrea să sponsorizeze clubul cu o sumă foarte mare. El sponsorizează şi clubul Fenerbahce şi încă un club din prima ligă din Turcia. Au o foarte mare fabrică de îmbrăcăminte din Turcia. 
 
Avem o relaţie personală, l-am convins, i-am explicat situaţia de la început, i-am spus că avem cea mai frumoasă galerie, că Dinamo este un brand. I-am prezentat şi părţile negative şi pe cele pozitive şi dânşii sunt de acord să se asocieze cu noi în condiţiile aste", a dezvăluit Birlică, pentru GSP.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele