Ultima oră
Sheriff Sinyan nu va ajunge la Rapid. Semnează cu alt club Sheriff Sinyan nu va ajunge la Rapid. Semnează cu alt club
Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka
Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român
Dinamo a oficializat transferul unui portar cu CV interesant Dinamo a oficializat transferul unui portar cu CV interesant
Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali” Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali”
Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială! Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială!

Speranţe mari în Trivale! FC Argeş a oficializat trei transferuri importante

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 29 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19936679/1/arges.jpg

Cei de la FC Argeş au un start de an excelent, antrenorul Mihai Ianovschi a adus rezultate pozitive în Trivale, iar speranţele de menţinere în Casa Liga 1 sunt mari.

Piteştennii au oficializat trei mutări. Este vorba despre Deian Boldor, fotbalist format la AS Roma, care în această iarnă a fost curtat şi de CFR Cluj. Al doilea este un veteran al campionatului, Pablo de Lucas (34 de ani), care a mai trecut pe la Petrolul Ploieşti, Viitorul Constanţa şi FC Voluntari.

Ultima achiziţie este juniorul Mario Tudose (16 ani).

„FC Argeş şi-a întărit lotul cu care va încerca să rămână în Liga I şi în sezonul viitor. Echipa noastră a ajuns la un acord cu românul Deian Boldor, spaniolul Pablo de Lucas şi juniorul Mario Tudose.

Boldor şi Pablo de Lucas au semnat înţelegeri valabile până la sfârşitul acestui sezon competiţional, cu drept de prelungire, în timp ce Tudose a devenit jucătorul echipei noastre pentru următoarele trei sezoane şi jumătate.

Cei trei au fost prezentaţi oficial, astăzi, la Primăria Piteşti, în prezenţa primarului Cristian Gentea şi a managerului general, Jean Vlădoiu”, este mesajul scris de cei de la FC Argeş, pe pagina de Facebook.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele