Ultima oră
David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli” David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli”
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei
Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania

Steaua Bucureşti – Primorac Kotor 12-15, în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor la Polo

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Vicecampioana Steaua Bucureşti a fost învinsă, vineri, scor 15-12, de formaţia muntenegreană Primorac Kotor, în primul meci de la turneul preliminar al Ligii Campionilor, de la Belgrad.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38128/22171070/1/ste-pol.jpg

  • Scorul pe reprize a fost 3-2, 7-4, 2-2, 3-4.

Principalii marcatori ai partidei au fost Inaba 3 goluri, Mrsic 3, pentru Kotor, respectiv Vucinic 4,Colodrovschi 3, pentru Steaua.

În primul meci al zilei, VK Novi Belgrad - Pays D’Aix Natation, scor 23-10.

În următoarele partide la turneul A, Steaua va juca cu VK Novi Belgrad (sâmbătă) şi cu Pays D’Aix Natation (duminică).

Pentru şase locuri disponibile în grupele Ligii Campionilor joacă 10 echipe, la trei turnee preliminare – Belgrad, Sabadell şi Zagreb.

Primele două clasate la fiecare turneu se califică în grupele Ligii Campionilor, fază în care a ajuns direct campioana CSM Oradea.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sporturi

Ultimele articole Toate articolele