Ultima oră
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani
Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare
Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon
Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova

Suporterii-acţionari ai lui Dinamo au strâns suma necesară pentru a nu pierde baza de la Săftica

Dinamo Publicat pe 15 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20118298/1/fani-dinamo-1.jpg

Suporterii-acţionari ai FC Dinamo au anunţat că au strâns şi suma necesară pentru a nu pierde baza sportivă de la Săftica.

"După ce am strâns împreună banii de licenţă, iată că am reuşit să strângem şi banii pentru rata ANAF, pentru a nu pierde baza de antrenament de la Săftica.

Nu era vorba despre o rată de 35.000 de euro, aşa cum a apărut prin presă, ci despre 260.000 lei, adică aproximativ 55.000 de euro.

35.000 de euro era suma care mai lipsea în momentul în care am făcut apelul către suporteri.

A fost din nou o mobilizare extraordinară a câinilor şi am reuşit să strângem 200.000 lei. Au mai rămas de plată 60.000 lei. De aceea e nevoie să strângem bani în continuare.

Ratele acestea sunt de plătit în fiecare lună pe data de 15.

Vânzarea de bilete a mers mai slab de această dată şi asta s-a întâmplat din cauza rezultatelor. Dar mai este un motiv: Hăhăienii şi cârcotaşii au început să bage băţul tot mai mult şi să caute dezbinarea suporterilor.

Cele mai importante lucruri le-am realizat cât timp am rămas uniţi.

Nu există tabere în boardul DDB, aşa cum a încercat presa să insinueze. Toată lumea trage la aceeaşi căruţă.

Am reuşit împreună în ultima lună SĂ STRÂNGEM BANII DE LICENŢĂ şi SĂ SALVĂM SĂFTICA.

Nu boardul a realizat asta, ci noi toţi. A fost greu, dar am reuşit. Doar că DINAMO ÎNCĂ NU E SALVATĂ", se arată pe pagina de Facebook a Peluzei Cătălin Hâldan.

Prin Programul Doar Dinamo Bucureşti, suporterii dinamovişti au strâns bani pentru a achita datoriile clubului, în vederea obţinerii licenţei pentru sezonul 2021/2022 din Casa Liga 1.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele