Ultima oră
Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro
Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari
”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV ”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV

Suporterii au donat bani pentru Dinamo, vor ajunge să şi joace? Ce au făcut azi doi jucători ai ”câinilor”, la baza de la Săftica

Dinamo Publicat pe 3 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19637796/1/rps3752.jpg

Faptul că Dinamo se dezintegrează a devenit un aspect ştiut de ceva vreme. Partea financiară a fost prima care a anunţat punctul în care se află ”câinii” acum, iar jucătorii au ajuns la capătul răbdării şi puterilor. Neplătiţi de luni bune, poate mulţi neplătiţi deloc de când au venit, acum se gândesc serios să plece şi să termine visul urât de la Dinamo.

Primii dintre ei care se pare că au luat atitudine sunt Borja Valle şi Isma Lopez. Au venit la Săftica, dar nu au intrat la antrenamente. Doar au purtat o scurtă discuţie cu cineva şi ulterioar s-au făcut nevăzuţi. Au plecat fără să participe la şedinţa de pregătire. Acum, Dinamo nu le mai poate cere nimic, restanţele salariale fiind de cel puţin trei luni. Au depus memorii să devină liberi de contracte.

Cei doi au printre cele mai mari salarii de la Dinamo şi poate din campionat, venind în Casa Liga 1 pentru remuneraţii de ordinul zecilor de mii de euro. În cazul lui Valle se vorbeşte de un salariu de 35.000 de euro.

Borja Valle era şi unul dintre cei mai buni jucători ai echipei şi a avut o răbufnire pe Instagram, cu privire la ce se întâmplă la club, după partida cu Viitorul Constanţa din Cupa României.

O nouă victorie, aceleaşi promisiuni”, a scris ibericul pe conturile de socializare, după victoria lui Dinamo.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele