
Daniel Şendre, unul dintre membrii influenţi din programul ”Doar Dinamo Bucureşti”, a lansat o ipoteză absolut incredibilă, referitoare la comportamentul patronului lui Dinamo, Pablo Cortacero.
Şendre crede în existenţa posibilităţii ca ”investitorii” spanioli să fie marionetele lui Gigi Becali, care îşi doreşte să se răzbune pentru coregrafia fanilor dinamovişti de la meciul dintre FCSB şi Mancheter City, din 2016, când în tribuna Arenei Naţionale a apărut mesajul ”Doar Dinamo Bucureşti”.
Citește și
”Există varianta ca în spatele băieţilor ăştia să fie Gigi Becali, care vrea să se răzbune pentru coregrafia cu City. La ceea ce se întâmplă în momentul ăsta la Dinamo, poate să fie oricine. Gigi are bani, îşi permite, a fost lovit rău de tot cu coregrafia aia. Poate să fie el, poate să fie oricine, oricât de fantasmagoric ni s-ar părea asta.
Ar fi o lovitură de imagine pentru Gigi Becali şi stelişti. Oricine ar fi în spatele băieţilor ăstora, este bine să se oprească, să stea de vorbă cu noi şi să ne dea clubul. Dacă domnul Negoiţă poate să ne ajute, ar fi bine să o facă.”, a declarat Daniel Şendre, membru important în DDB, la GSP.
