
Pablo Cortacero se ţine de glume proaste la Dinamo. Îi ia peste picior pe jucători, pe antrenori, pe toţi cei din club, dar şi o Românie întreagă. Ultima discuţie, printr-un schimb de mesaje cu căpitanul Ante Puljic, în care i s-a spus că vor intra în conturile clubului 1.5 milioane de euro, a stârnit hohote de râs în vestiar. Normal, acest lucru nu s-a întâmplat, şi spre indignarea dinamoviştilor.
Un alt mesaj al lui Cortacero a mers către Fabbrini, care mai că ia făcut pe jucători să creadă în promisiunile spaniolului. ”Dacă nici acum nu vă trimit banii, să nu mă mai credeţi niciodată”, ar fi fost mesajul trimis către italian, potrivit GSP.
Citește și
Cosmin Contra continuă să vorbească despre problemele pe care Dinamo le are, chiar dacă a plecat de la echipă. Antrenorul a discutat din nou despre situaţia de acolo şi a avut un mesaj pentru fani, pe care îi îngrijorează şi mai tare.
Fostul fundaş al naţionalei României a declarat că nimeni din club nu a încercat să aducă bani. Nici măcar din mecanismul de marketing nu s-a făcut tot posibilul pentru obţinerea anumitor sume, pentru ca fotbaliştii să fie plătiţi.
”Suporterii nu pot înţelege ce-am simţit eu în fiecare zi, cu problemele de-acolo. Am suferit foarte mult şi am simţit nevoia să mă dau la o parte. Domnul «Birlic» , dacă e atât de puternic pe marketing, ar fi trebuit să facă rost de bani să ne ţină până în decembrie. Sau Birlică, nici nu ştiu cum îl cheamă. Să aducă bani în club, să-şi facă treaba. Nu doar să facă un contract cu hotel Phoenicia unde stau spaniolii şi să vorbească pe la TV.
E păcat că lucrurile pe partea administrativă nu se leagă. Săptămâna aceasta vor fi alţi jucători care vor părăsi Dinamo. După 19 decembrie, când se termină anul competiţional, vom vedea ce se va întâmpla. Toată lumea avea încredere în acest proiect. Dar în ultimele două luni au fost foarte multe probleme”, a declarat Contra la ProX.
