Ultima oră
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez

Ultimul mesaj trimis de Cortacero jucătorilor e de-a dreptul hilar. Spaniolul a stârnit hohote de râs în vestiar

Dinamo Publicat pe 9 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19644955/1/pablo-cortacero.jpg

Pablo Cortacero se ţine de glume proaste la Dinamo. Îi ia peste picior pe jucători, pe antrenori, pe toţi cei din club, dar şi o Românie întreagă. Ultima discuţie, printr-un schimb de mesaje cu căpitanul Ante Puljic, în care i s-a spus că vor intra în conturile clubului 1.5 milioane de euro, a stârnit hohote de râs în vestiar. Normal, acest lucru nu s-a întâmplat, şi spre indignarea dinamoviştilor.

Un alt mesaj al lui Cortacero a mers către Fabbrini, care mai că ia făcut pe jucători să creadă în promisiunile spaniolului.  ”Dacă nici acum nu vă trimit banii, să nu mă mai credeţi niciodată”, ar fi fost mesajul trimis către italian, potrivit GSP.

Cosmin Contra continuă să vorbească despre problemele pe care Dinamo le are, chiar dacă a plecat de la echipă. Antrenorul a discutat din nou despre situaţia de acolo şi a avut un mesaj pentru fani, pe care îi îngrijorează şi mai tare.

Fostul fundaş al naţionalei României a declarat că nimeni din club nu a încercat să aducă bani. Nici măcar din mecanismul de marketing nu s-a făcut tot posibilul pentru obţinerea anumitor sume, pentru ca fotbaliştii să fie plătiţi. 

Suporterii nu pot înţelege ce-am simţit eu în fiecare zi, cu problemele de-acolo. Am suferit foarte mult şi am simţit nevoia să mă dau la o parte.  Domnul «Birlic» , dacă e atât de puternic pe marketing, ar fi trebuit să facă rost de bani să ne ţină până în decembrie. Sau Birlică, nici nu ştiu cum îl cheamă. Să aducă bani în club, să-şi facă treaba. Nu doar să facă un contract cu hotel Phoenicia unde stau spaniolii şi să vorbească pe la TV.

E păcat că lucrurile pe partea administrativă nu se leagă. Săptămâna aceasta vor fi alţi jucători care vor părăsi Dinamo. După 19 decembrie, când se termină anul competiţional, vom vedea ce se va întâmpla. Toată lumea avea încredere în acest proiect. Dar în ultimele două luni au fost foarte multe probleme”, a declarat Contra la ProX.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele