Ultima oră
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase

Verdict crunt pentru o echipă din prima ligă: ”Probabil va merge în Liga 2”

FC Argeș Publicat pe 7 oct 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19506272/1/dsc-4772.jpg

FC Argeş are un sezon greu în Casa Liga 1, după revenire. Rezultatele nu au fost printre cele mai bune în primele runde, fapt pentru care conducătorii au decis să aleagă un alt antrenor, renunţând la Ionuţ Badea. La o primă analiză, Valeriu Răchită nu le dă foarte multe şanse piteştenilor în primul eşalon.

Fostul fundaş e de părere că dacă echipa nu va începe să obţină rezultate pozitive cât mai repede, într-o serie mai lungă, atunci mai mult ca sigur va retrograda şi se va întoarce în Liga 2.

Echipele de tradiţie trebuie să revină în Liga 1. FC Argeş, dacă nu-şi va reveni foarte repede, probabil că se va întoarce în Liga 2. Fără infrastructură nu poţi face nimic, statul român ar trebui să ajute sportul, nu numai fotbalul, prin crearea de baze unde tinerii să poată practica sportul”, a declarat Valeriu Răchită, pentru ProSport.  

Cele şase meciuri fără victorie în debutul Casa Liga 1 2020/2021 i-au fost fatale lui Ionuţ Badea, 44 de ani. Antrenorul care a promovat FC Argeş pe prima scenă a fost demis, duminică seară, iar locul îi va fi luat de Ionuţ Moşteanu, membru al staff-ului său. Badea este primul tehnician demis în acest sezon.

Un punct din 18 a strâns Badea în primele şase meciuri, după 1-1 pe teren propriu cu UTA. Echipa are cel mai slab atac din Casa Liga 1 (patru goluri, la egalitate cu Chindia) şi a treia cea mai slabă apărare (12 goluri primite, doar Astra, cu 16, şi Poli Iaşi, cu 13, au încasat mai multe).

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele