Ultima oră
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum
Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii
Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion
Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Adrian Mihalcea, discurs emoţionant. ”Eu sunt dinamovist, nu m-am ferit şi nu m-am dezis niciodată”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 20 dec 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a învins pe teren propriu Dinamo, scor 2-0, în etapa a 21-a din Superligă.

 

 

 

Adrian Mihalcea a fost încântat de meciul contra echipei de suflet şi şi-a expus din nou ataşamentul pentru cei de la Dinamo.

”Ei cred că au cel mai bun an al lor. Clubul va decide dacă în eventualitatea unor oferte, ei vor pleca sau nu. Eu sunt doar antrenorul echipei, dar acum trebuie să ne gândim ce vrem. Dacă vrem mai mult, ar trebui să aducem jucători mai valoroşi. Dacă nu, cred că putem să fim într-o poziţie mai bună şi cu lotul pe care îl avem. 

Conducerea ştie ce-mi doresc, ce jucători ar trebui să vină şi pe ce poziţii. Conducerea ştie şi ce jucători ar trebui să plece, dar nu e decizia mea. O să am şi eu o discuţie. Trebuie să fim realişti şi să facem o strategie.

(n.r. Cât de dinamovist mai sunteţi?) Până în măduva oaselor. Eu sunt dinamovist, nu m-am ferit şi nu m-am dezis niciodată. Am fost puţin dezamăgit când am fost antrenor, dar clubul acesta m-a făcut om. Niciodată, orice mi-ar face nu o să mă dezic. Le doresc în continuare să ia campionatul”,
a spus Mihalcea la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele