Ultima oră
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât

VIDEO | ”Am făcut multe greşeli”. Costel Gâlcă a identificat marea problemă a jucătorilor săi la meciul CFR

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 23 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

CFR Cluj s-a impus pe teren propriu, 3-0, cu Rapid, în etapa cu numărul 17 din Superliga. 

 

 

 

Costel Gâlcă, antrenorul celor de la Rapid, a tras concluziile partidei. Tehnicianul crede că elevii săi au avut probleme cu atitudinea şi nu au putut să se ridice la nivelul numeroasei galerii care i-a susţinut la Cluj.

”Am făcut multe greşeli. Atitudinea nu cred că a fost bună. Nu am reacţionat după pierderea mingii. Şi în prima repriză i-am atenţionat că ne-au făcut patru tranziţii. Le-am zis să deschidem jocul la margine. Nu am făcut-o. Cred că e prea multă încredere.

E bine că a venit la timp eşecul ca să ne trezim şi după aceea vedem meciul următor. E important. Sunt trei puncte importante pentru noi, dar astăzi nu am avut acea atitudine, acea agresivitate. Ne-au depăşit la acest capitol, agresivitate. Am şi suferit mult pentru că am jucat mult doar când am avut mingea.

Trebuie să fim conştienţi cum am obţinut rezultatele până acum. Organizare. Multă muncă. Am lucrat în echipă. Ne-am dăruit total. Atitudine foarte bună. Aşa am putut să câştigăm multe meciuri. Aşa trebuie să fim tot timpul, indiferent de adversar. Indiferent de adversar trebuia să câştigăm. Ştiam că au jucători foarte buni. Am şi spus înainte că s-a schimbat şi energia la echipă cu venirea lui Pancu. Cred că era un moment bun pentru noi de a demonstra că avem acea maturitate de a ne menţine acolo şi de a nu pierde meciul.

Am spus întotdeauna. Fanii merită foarte mult. Trebuie să dăm foarte mult în teren. Se deplasează cu noi la toate meciurile. E drum lung şi merită mult mai mult ca joc, ca puncte, ca tot ce vrem”
, a spus Gâlcă, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele