Ultima oră
LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării
Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului” Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului”
Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot” Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot”
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga

VIDEO | ”Am vrut să le facem o bucurie fanilor noştri”. Ioan Ovidiu Sabău, nemulţumit de meciul cu CFR Cluj

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, 2-2, în derby-ul local cu gruparea CFR Cluj, din etapa cu numărul 11 a Superligii.

 

 

 

Ioan Ovidiu Sabău consideră rezultatul corect, dar e dezamăgit de faptul că nu a putut oferi fanilor victoria în duelul cu marea rivală.

”Am vrut să le facem o bucurie fanilor noştri, am vrut să câştigăm. Cred că şi jucătorii şi-au dorit, acest lucru vreau să-l scot în evidenţă. Vreau să le apreciez efortul. Am reacţionat foarte bine, am ţinut de minge, atacanţii au pierdut foarte puţine mingi. Au fost şi câteva decizii greşite, am avut faze fixe şi nu am stat bine, nu am recuperat.

În a doua repriză trebuia să ţinem acelaşi ritm, să urcăm mai mult cu fundaşii laterali, dar nu am mai avut curajul de a juca. Eram acolo lângă ei, dar nu am avut acel pressing. Un rezultat echitabil, dar mi-aş fi dorit mult mai mult.

Ştiu ce probleme avem, le cunosc şi vreau să le rezolv. Trebuie să fim mai eficienţi în careu şi în preajma lui. Lucrăm şi sper ca în scurt timp să câştigăm şi să nu mai existe această presiune. Avem nevoie de rezultate ca să ne liniştim”,
a declarat Sabău, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

U Cluj

Ultimele articole Toate articolele