Ultima oră
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj

VIDEO | ”Cred că o vom scoate la capăt”. Darius Olaru rămâne optimist

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 15 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a trecut acasă, 1-0, de FCSB, în etapa a 27-a din Superliga.

 

 

 

Darius Olaru este de părere că cei de la FCSB se vor califica în play-off, dacă câştigă ultimele 3 etape din sezonul regular.

”O partidă dificilă, cu liderul campionatului. Din păcat am pierdut în această seară, nu avem ce face, trebuie să mergem mai departe. E un moment greu, am văzut celelalte meciuri, au fost rezultate bune pentru noi. Eram într-un moment bun, nu am reuşit să facem un joc bun. Am început bine meciul, au controlat jocul apoi, au marcat.

Cred că repriza a doua ne-a aparţinut şi cred că am avut câteva situaţii bune. Dacă eram puţin mai atenţi, cred că meritam un egal. Jocul greşeală aşteaptă. Noi nu am ştiut să profităm de greşelile lor. Cred că o vom scoate la capăt.

E presiune pe noi, trebuie să jucăm la victorie la fiecare meci. Atât s-a putut în această seară, din păcate. Nu mai avem nimic de pierdut, nu suntem nici la mâna noastră.

Trei meciuri, trei finale. Dacă vrem să fim acolo, trebuie să le câştigăm pe toate trei. Sperăm şi la rezultate în favoarea noastră. Nu ştiu ce şanse avem, sunt statistici, nu vreau să mă pronunţ. Vreau să joc, să cred în şansa noastră. Cât sunt speranţe, eu cred în continuare”, a declarat Olaru, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele