Ultima oră
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”
Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”

VIDEO | Dan Petrescu îşi trece în palmares prima Cupă a României. ”Se uită după primul meci pierdut”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

CFR a câştigat pentru a cincea oară Cupa României, învingând în finala de la Arad pe Hermannstadt, cu 3-2. Pentru clujeni este primul astfel de trofeu după nouă ani.

 

 

 

Dan Petrescu a tras concluziile partidei ce i-a adus prima Cupa a României din carieră. Tehnicianul consideră că a fost un an foarte bun pentru feroviari.

”E clar că era important să câştigăm Cupa. Nu neapărat pentru mine, pentru trofeele mele. Se uită după primul meci pierdut. Am avut un an foarte bun. Au fost mulţi jucători noi, nu a fost uşor. Am avut un spirit excelent, jucători pe care mi-a făcut plăcere să-i antrenez. Păcat că nu am reuşit mai mult în campionat.

Am făcut greşeli, la fel ca azi. Luăm gol foarte uşor. Poate şi pentru că dorim să jucăm ofensiv, să stăm sus.

În primul rând, vreau să îmi rezolv problemele medicale, să fiu sănătos. După, facem nişte achiziţii. Nu vreau să pierdem mulţi jucători. Unul sau doi, am fost mereu de acord. În sezonul trecut s-a întrecut măsura. Eu nu am făcut polemică, am spus adevărul”
, a spus Petrescu, la interviul de pe teren.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele