Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

VIDEO | Dan Petrescu „s-a bucurat” în stilul caracteristic după ce CFR Cluj a devenit lider. „Încep toţi să sară pe mine şi asta mă deranjează foarte mult”

CFR Cluj Publicat pe 1 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dan Petrescu „s-a bucurat„ în stilul caracteristic după victoria cu Universitatea Craiova, care a adus-o pe CFR Cluj pe primul loc în Superliga, pentru moment.

 

 

  • PrimaPlay te trimite la o finală UEFA! Abonează-te pe 6 sau 12 luni şi eşti automat înscris în tragerea la sorţi! Alege abonamentul pe 12 luni şi primeşti 3 luni BONUS! Mai multe detalii găsiţi pe acest link.

CFR Cluj a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, gruparea Universitatea Craiova, în etapa a 18-a din Superliga.

Dan Petrescu şi-a felicitat jucătorii pentru rezultatul obţinut în deplasarea din „Bănie” şi a vorbit despre munca depusă de elevii săi pentru a ajunge pe primul loc, cel puţin până la meciul lui ”U” Cluj de luni.

„Bursucul” nu a uitat totuşi vocile care îi cereau să părăsească echipa, după parcursul deloc convingător din startul sezonului.

„E un loc cu care noi eram obişnuiţi. Din păcate, în acest sezon nu mai reuşiserăm să ajungem acolo. E clar că s-a muncit mult în ultimele meciuri.

Jucătorii au înţeles că trebuie să muncească. Dacă nu pierdeam cele două puncte cu Rapidul, eram şi eu mult mai bine. În opinia mea, iar o să fac polemici, nu suntem încă siguri de locul de play-off. Să fim calmi.

E foarte importantă victoria, să ne bucurăm cu toţii, apoi să ne gândim la meciurile următoare, care sunt foarte importante.

În fotbal sunt şi momente grele, şi momente bune. Din păcate, în fotbal, când vine un moment greu, sărim toţi pe el. La primele rezultate negative, încep toţi să sară pe mine şi asta mă deranjează foarte mult. Nu e nicio echipă perfectă. Să se uite toţi la Manchester City, care e cea mai bună echipă din lume cu cel mai bun antrenor şi are şapte meciuri fără victorie.

Au fost multe schimbări în echipă, au plecat jucători importanţi. Am schimbat mereu, nu-i uşor să înlocuieşti jucători care au dat 50 de goluri, mă refer la Muhar, la Otele şi la Bîrligea. Îţi trebuie puţin timp, puţină răbdare.

Ilie a arătat foarte bine la antrenamente de când a venit la naţională, i-a dat încredere”, a declarat Dan Petrescu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele