Ultima oră
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu

VIDEO | Deşi a câştigat clar, Costel Gâlcă nu e pe deplin mulţumit. ”Trebuia să decidem mult mai repede meciul”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 28 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a câştigat clar acasă, cu 4-1, contra celor de la Csikszereda, într-un meci din cadrul etapei a 18-a din Superliga.

 

 

 

Deşi scorul a fost categoric în favoarea echipei sale, Costel Gâlcă e nemulţumit de faptul că cei de la Rapid nu au securizat victoria mai devreme în meci.

”Un meci dificil, cu intensitate mare. Cu multe emoţii. Pe care l-am decis la final. Dar, până la urmă, sunt bucuros că am câştigat acest meci şi că am marcat. Am avut situaţii de gol. Asta cu ceva emoţii.

Am avut combinaţii, am avut iniţieri, am avut pasă direct de la portar, aşa a plecat primul gol al lui Grameni. Pasă foarte bună a lui Marian. 

Haide să fim serioşi, trebuia să decidem mult mai repede meciul, dar nu a fost să fie. Da, au fost ceva emoţii. E important că am marcat mult, ne bucură acest lucru şi sper să avem aceeaşi atitudine şi să câştigăm şi următoarele meciuri.

E important să stăm acolo sus, ştim că nu va fi uşor, dar cu atitudine bună şi inspiraţie în faţa porţii vom lua puncte”
, a declarat Gâlcă, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele