Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

VIDEO | Dinamo - FC Argeş, decis de o eroare de arbitraj. Verdict clar de la Cristi Balaj: "Lovitură de pedeapsă acordată eronat"

Superliga Publicat pe 16 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email



Arbitrul Ionuţ Coza (41 de ani) a comis o mare eroare în minutul 83 al meciului Dinamo - FC Argeş 1-2, în care a dictat penalty la o fază la care Ionuţ Şerban l-a călcat pe Vlad Achim, apoi a căzut în cadeul gazdelor.

 
Reluările TV au arătat că Achim nu a avut nicio intenţie să-şi blocheze adversarul, ba chiar a încercat să-şi oprească piciorul pe care-l ducea spre direcţia de alergare a lui Şerban. În schimb, mijlocaşul lui Dinamo a fost cel călcat. Iar Cristi Balaj consideră că arbitrul de centru nu a luat decizia corectă:
 
"La Puljic nu a fost, iar atacantul îl calcă pe Achim. Nu-i face nimic Achim, îl calcă pe Achim, după care cade. La Puljic, nu, nu e. Cade teatral. Achim cade de durere. Mi s-a părut că nu e penalty, nu ştiam de ce, apoi m-am uitat atent şi am văzut că e o lovitură de pedeapă acordată eronat", a declarat Balaj, la Telekom Sport.
 
Verdictul lui Balaj e susţinut şi de fostul atacant Robert Niţă:
 
"Am văzut faza. Prima dată e fault în atac. Asta e părerea mea. În primă fază e fault în atac. Am văzut în timpul meciului. Atacantul îl calcă pe jucătorul lui Dinamo!
 
În prima fază e fault în atac! În loc să dai fault în atac, dai penalty şi se dă gol. Eu ar trebui să fiu de partea atacanţilor, dar faza e clară", a punctat şi fostul campion al României cu Rapid, pentru GSP.ro.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele