Ultima oră
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!

VIDEO | Dorinel Munteanu a explicat gestul din finala Cupei. ”Nu am nervi aşa puternici să văd cum pierd”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 16 mai 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40006/21593388/2/corvinul-hunedoara-otelul-galati-finala-cupei-romaniei-betano-15-05-2024-1.jpg

Corvinul Hunedoara a câştigat miercuri seara, la Sibiu, Cupa României, învingând la lovituri de departajare, scor 3-2, formaţia Oţelul Galaţi.

După 90 de minute scorul a fost egal, 2-2, iar în cele două reprize de prelungiri nu s-a mai marcat.

Dorinel Munteanu a trăit la intensitate maximă. Tehnicianul a explicat de ce a mers pentru o scurtă perioadă la vestiare, în timpul loviturilor de departajare.

Munteanu a punctat că nu putea urmări cum elevii săi nu reuşesc să transforme de la 11 metri.

"Eu consider că a fost o câştigătoare meritată, chiar dacă a fost la lovituri de departajare. Noi n-am ştiut să gestionăm momentele când am condus, am făcut greşeli personale individuale. E o seară tristă, dar această finală pierdută trebuie să ne întărească şi să vedem cât mai repede ce facem în viitorul apropiat.

Îmi pare rău pentru toţi suporterii care au venit să vadă această partidă. Sunt responsabil, pentru că am ales cei cinci jucători care să execute şi îmi asum pierderea finalei.

N-am simţit presiune, erau conştienţi că meciul va fi greu”,
a spus Munteanu, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Oțelul Galați

Ultimele articole Toate articolele