Ultima oră
Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”
”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV ”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan

FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan
Final de drum pentru Drăguşin în Premier League! Un club gigant din Serie A este decis să îl transfere Final de drum pentru Drăguşin în Premier League! Un club gigant din Serie A este decis să îl transfere
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!

VIDEO | Dorinel Munteanu, discurs prăpăstios. ”Nu ştiu dacă răbdarea conducerii este pe final”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Csiksereda a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 28-a din Superliga.

 

 

 

Dorinel Munteanu, antrenorul sibienilor, a avut un discurs resemnat şi a anunţat că va discuta cu cei din conducere, cu privire la viitorul său pe banca tehnică.

”Nu pot să fiu altfel decât îngândurat. Am mai pierdut un joc, nu ştiu dacă am meritat. Este a cincea înfrângere consecutivă şi doare pentru orice antrenor. Am venit aici să câştigăm. Am avut în joc momente haotice, mă aşteptam la o organizare mai bună.

Am primit gol după o fază fixă, apoi un gol superb. Nu avem nicio scuză. Eu sunt principalul vinovat. Conduc echipa, nu am schimbat nimic de 10 etape, sunt responsabil. Am dat acordul pentru nişte transferuri care nu ne ajută.

Au plecat jucători, trebuia să schimb ceva la echipă. Poate jucătorii nu au înţeles ce vreau de la ei.

Este o situaţie delicată. Încerc să duc lucrurile până la capăt, dar voi avea o discuţie cu conducerea.

Nu ştiu dacă răbdarea conducerii este pe final. Şi eu sunt necăjit. Au trecut destule etape şi am acumulat puţine puncte. Nu pot să dau vina pe jucători. Eu sunt responsabil. Una antrenăm, alta jucăm. Sunt foarte supărat pentru că am crezut în câţiva jucători. Am avut încredere că ne vor ajuta şi nu a fost aşa”
, a declarat Munteanu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele