Ultima oră
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!" Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!"
Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”
”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV ”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan

FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan

VIDEO | Dorinel Munteanu răsuflă uşurat pe moment. ”Eu am încercat să le transmit un mesaj foarte simplu şi foarte

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 27 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Botoşani, în deschiderea etapei cu numărul 29 din Superliga.

 

 

 

Dorinel Munteanu răsuflă uşurat după acest succes, care însă îi ţine pe sibieni pe penultima poziţie. Tehnicianul a ţinut să laude atitudinea jucătorilor, care au avut puterea să se adune într-un moment greu.

”Aveam nevoie de această victorie în faţa propriilor suporteri. Aveam nevoie să stopăm influenţa şi gândurile negative de la ultimele meciuri, când am avut 4 sau 5 înfrângeri consecutive.

Fără falsă modestie, cred că puteam să jucăm şi mai bine. Sunt mulţumit de efortul lor şi cred că au trecut de acel prag psihologic, care i-a tras un pic înapoi. Trebuie să avem mare grijă, pentru că şi la următoarele jocuri trebuie să obţinem punct sau puncte.

Ne gândim şi la meciul de Cupă pe care trebuie să îl tratăm foarte serios. Avem nevoie de omogenitate, iar mai mulţi jucători din lot au nevoie de minute.

Eu am încercat să le transmit un mesaj foarte simplu şi foarte clar. Toată lumea ne caracteriza drept retrogradaţi. Vreau să nu mai fim victime, să nu mai fim oi care se duc la tăiat, ci vreau să fim o haită de câini agresivi, care se duc să câştige!

Azi a fost război! Băieţii mei s-au implicat în joc total”,
a spus antrenorul sibienilor, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele