Ultima oră
Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj
Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

VIDEO | Eugen Neagoe obţine un punct preţios cu Dinamo. ”Le-am spus colegilor de pe bancă că nu vom pierde”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 30 ian 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a remizat acasă cu Petrolul Ploieşti, 1-1, în etapa a 24-a din Superliga.

 

 

 

Deşi a fost condus, Eugen Neagoe a dezvăluit că nu s-a temut că va pierde confruntarea cu Dinamo.

”Dinamo este o echipă mai bună, echipa cu cea mai bună posesie din campionat, care îşi domină adversarii. Ştiam asta şi de asta am schimbat sistemul, am jucat cu 3 fundaşi centrali. Au început cu presiune, au avut câteva cornere pe început de joc, deveniseră chiar periculoşi, dar fără ocazii.

Ştiam că dacă va trece timpul, în repriza a doua nu o să ducă ritmul. Acum, fără falsă modestie, dar chiar şi la 0-1 le-am spus colegilor de pe bancă că nu vom pierde. I-am văzut că nu mai aveau forţa de la începutul jocului, era clar că nu mai pot duce acelaşi ritm.

A fost un joc fără ocazii pe poartă, cred că au avut două şuturi pe poartă. Cred că am făcut un joc tactic foarte bun. Este greu să joci la Dinamo şi să nu-şi creeze nicio ocazie de a marca. Au avut posesie peste noi, probabil la 60-70%. Altă dată am avut noi posesia şi am plecat cu mâna goală.

Cred că este un punct meritat. Băieţii au depus efort, a fost un joc tactic foarte bun. Păcat de acea greşeală făcută, acel cadou, altfel Dinamo nu putea să ne dea gol”,
a declarat Neagoe.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri