Ultima oră
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez

VIDEO | Gheorghe Mulţescu ştie de ce a pierdut Dinamo cu Poli Iaşi. Explicaţiile antrenorului dinamovist

Dinamo Publicat pe 21 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

Tehnicianul echipei Dinamo, Gheorghe Mulţescu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Poli Iaşi, scor 0-1, că formaţia sa a pierdut jocul în prima repriză, când a avut patru sau cinci ocazii de a marca ratate.

“Meciul l-am pierdut în prima repriză, când am avut 4-5 oportunităţi. Am fost la cârma jocului. Lucrurile n-au mers nici în repriza a doua mai bine, a fost chiar mai rău şi nu am mai avut ocazii câte am avut în prima. Marea majoritate a jucătorilor au greşit. La gol a fost o greşeală de curtea şcolii. E foarte greu, am avut 5-6 jucători de bază lipsă, accidentaţi. Pauza e foarte binevenită. Trebuie recuperaţi jucătorii accidentaţi. Situaţia este foarte grea”, a spus Mulţescu, la finalul meciului.

Formaţia Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Djuranovic, în minutul 62.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele