Ultima oră
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV
"King Kazu" şi-a prelungit contractul la 60 de ani şi va începe al 42-lea sezon de fotbal profesionist "King Kazu" şi-a prelungit contractul la 60 de ani şi va începe al 42-lea sezon de fotbal profesionist
Recordul de spectatori la Cupa Mondială a fost doborât chiar înainte de sfârşitul fazei grupelor

Recordul de spectatori la Cupa Mondială a fost doborât chiar înainte de sfârşitul fazei grupelor
Dat afară pe uşa din spate de la FCSB, Daniel Graovac a intrat la negocieri şi poate continua în SuperLiga: "Foarte curând voi lua o decizie" Dat afară pe uşa din spate de la FCSB, Daniel Graovac a intrat la negocieri şi poate continua în SuperLiga: "Foarte curând voi lua o decizie"
LIVE TEXT | Norvegia – Franţa, ASTĂZI, de la 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel pentru primul loc în grupa I LIVE TEXT | Norvegia – Franţa, ASTĂZI, de la 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel pentru primul loc în grupa I
600 LEI bonus sport la prima depunere. Cum arată bonusul de bun venit la Powerbet 600 LEI bonus sport la prima depunere. Cum arată bonusul de bun venit la Powerbet

VIDEO | Ianis Hagi revine cu dreptul la prima reprezentativă. ”Dacă nu credeam în calificare nu ne mai prezentam aici”

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 9 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Reprezentativa României a învins pe teren propriu Republica Moldova, cu 2-1, într-un meci amical.

 

 

 

Ianis Hagi a revenit cu gol la naţională şi a purtat banderola de căpitan şi a avut un discurs motivaţional la final de meci.

”A fost bine până la urmă şi am avut lucruri pozitive, dar şi lucruri mai puţin pozitive. Am vrut să câştigăm, am făcut-o şi acum presiunea e pe meciul cu Austria. Trebuie să facem un meci bun, să câştigăm. Am pregătit meciul cu Moldova, a fost o echipă total nouă, cu debutanţi, n-a fost uşor, însă noi, cei cu experienţă, am reuşit să ţinem echipa la un nivel bun şi să câştigăm meciul.

Aceste două zile vor fi intense, până la meciul cu Austria. Eu simt că fac progrese, mă simt bine fizic, mă simt puternic. Sunt fericit şi, când eşti fericit, lucrurile vin de la sine. Sper să continui pe această linie şi să terminăm această acţiune cu capul sus.

Adică trebuie să câştigăm cu Austria, asta înseamnă cu capul sus. Tot noi suntem cei care am învins Elveţia, care am făcut rezultate bune cu echipe mai bine cotate. Dacă nu credeam în calificare nu ne mai prezentam aici. Altfel trebuia să ridăcăm steagul şi să spunem că nu putem şi să vină altcineva. Suntem aici şi vom lupta să obţinem tot ce putem”
, a explicat Hagi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri