Ultima oră
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV ”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV
”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM ”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM
Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

VIDEO | Ion Marin spulberă bucuria dinamoviştilor după succesul cu FCSB! "Marea problemă e să-ţi iei licenţa. Nu prea sunt soluţii"

Dinamo Publicat de Andrei Ionascu pe 11 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19969151/2/rps-8584.jpg

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după victoria cu FCSB, scor 1-0, în Ştefan cel Mare, meci transmis pe Look Sport+. Totuşi, problemele financiare are ‘roş-albilor’ sunt departe de a fi rezolvate. Ion Marin, fost jucător şi antrenor la Dinamo, consideră că prioritatea clubului ar trebui să fie asigurarea banilor pentru obţinerea licenţei de Liga 1 pentru sezonul următor.

‘Câinii roşii’ şi-au luat revanşa în faţa rivalei pentru eşecul suferit în Liga 1 acum o săptămână, cu acelaşi scor.

Adam Nemec a înscris în minutul 55, după o lovitură liberă executată de către Paul Anton.

Cupa României poate salva sezonul pentru Dinamo, în condiţiile în care în campionat se află pe locul 11, cu şanse mici pentru calificarea în play-off.

"Un meci cu totul diferit. Consider că a fost destul de echilibrat. Dinamo a reuşit să câştige pe nişte greşeli făcute de cei de la FCSB. Prima mare greşeală pe care au făcut-o cei de la FCSB a fost că au crezut că pot câştiga şi aşa. Au ţinut nişte jucători de mare valoare pe margine, pe care i-au introdus în repriza a doua, dar a fost cam târziu.

Pe Dinamo o văd cu probleme foarte mari financiare. Se apropie în martie licenţa, înseamnă foarte mulţi bani. Sunt mari emoţii şi nu sunt soluţii, asta e problema. Calificarea în Cupă e bună ca moral, ca atmosferă în cadrul echipei. E o gură de oxigen, dar marea problemă este să-ţi iei licenţa şi să poţi să joci în campionat.

Sigur că Dinamo poate crede că va câştiga Cupa. Dar ce facem dacă nu avem banii de licenţă. Cei de la DDB de unde să aibă bani de licenţă? E vorba despre 1,5-1,7 milioane de euro. Sunt bani foarte mulţi. Dacă nu vor veni oameni potenţi financiar, nu ştiu ce soluţii sunt. Problema e că spaniolii nu vor să renunţe la acţiuni, nu aduc nici banii... ce naiba vor nu mai ştie nimeni!", a spus Ion Marin la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele