Ultima oră
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!" Anderson Ceara, replică acidă după transferul ratat la FCSB: "Am multe guri de închis!"
Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”
”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV ”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Jerry Gane, mulţumit: "Jucătorii trebuie felicitaţi". Când decide dacă rămâne la Dinamo

Superliga Publicat pe 20 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19740540/1/gane.jpg
 
Plecat cu un punct de la Călăraşi, 1-1 cu Academica Clinceni, Jerry Gane îşi felicită jucătorii pentru modul în care au gestionat perioada dificilă din ultimele luni şi anunţă că va lua o decizie privind viitorul său abia după şedinţa pe care conducerea lui Dinamo o va avea în cursul zilei de luni, 21 decembrie.
 
"Cred că am fost echipa care a controlat jocul în mare parte, meritam mai mult de un punct. Am început din prima repriză, am avut ocazii, ei au avut doar o ocazie în prima repriză şi golul. E greu să joci contra unei echipe care se apără cu nouă jucători, reactivă, care face bine tranziţia pozitivă. Trebuie să-mi felicit jucătorii, merită tot respectul meu şi tot respectul tuturor pentru ceea ce au făcut ei în ultimele luni.
 
Avem 16 puncte, mai sunt multe etape, dar am trecut printr-un film horror în care singurele momente fericite de care ne-am bucurat au fost jocurile, care ne-au adus un sentiment plăcut. În rest, am fost minţiţi şi am trăit foarte greu. Am nevoie de puţină linişte, vom vedea de mâine încolo ce se întâmplă. Mâine va fi o şedinţă la club, vom vedea cine va prelua conducerea, ştiu că suporterii vor face lucruri pozitive în acest sens.
 
Trebuie să văd situaţia echipei, ne reunim pe 3 ianuarie şi sunt multe lucruri de pus la punct. Aştept ziua de mâine să văd ce decizii se vor lua la nivel administrativ", a declarat Gane, la finalul ultimei partide din 2020.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele