Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

VIDEO | Kennedy Boateng, entuziasmat după victoria lui Dinamo: „Sunt foarte fericit şi mândru”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 31 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Kennedy Boateng, fundaşul lui Dinamo, a comentat succesul pe care echipa sa l-a câştigat în faţa lui Hermannstadt, scor 2-0.

 

 

 

 

Dinamo continuă seria bună din campionat şi după partida cu Hermannstadt. „Câinii” au câştigat pe teren propriu cu scorul de 2-0. În prima repriză, sibienii au avut câteva ocazii de a marca, însă nu au reuşit să introducă mingea în poarta apărată de Epassy. Ocaziile s-au răzbunat în repriza a doua, iar elevii lui Zeljko Kopic au reuşit să deblocheze tabela. Karamoko a deschis scorul în minutul 48, iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 73 de Boateng.

După fluierul de final al partidei, Kenndey Boateng a oferit un scurt interviu în care a vorbit despre evoluţia echipei sale în partida cu Hermannstadt.

Sunt foarte fericit şi mândru de echipă, meritam să dăm gol în prima repriză, dar nu am reuşit, dar golurile au venit în repriza secundă, sunt fericit că am reuşit să câştigăm. Ştiam că Hermannstadt e o echipă puternică.

Cel mai important pentru noi azi a fost să dăm 100%. Ca un fundaş central, îmi place să interceptez mingea, l-am văzut pe Cătălin (n.r. Cîrjan) liber, ştiam că îmi va da înapoi mingea dacă atac spaţiul, am primit-o, am şutat şi am înscris.

E important să ne menţinem în partea de sus a clasamentului, dar mai sunt multe puncte, important era să luăm azi cele trei puncte. Nu spunem că vrem să câştigăm campionatul, dar o luăm meci cu meci, rămânem concentraţi, a declarat Boateng. 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele