A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

VIDEO | Las Palmas - FC Sevilla 0-2. Andaluzii îşi asigură liniştea pe final de sezon

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

FC Sevilla a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Las Palmas, într-un meci al etapei a 31-a din La Liga.

Gazdele au rămas în zece încă din minutul 6, când Saul Coco a primit direct cartonaş roşu, iar oaspeţii au profitat de avantajul numeric pe final de repriză, când Nemanja Gudelj a centrat şi Youssef En-Nesyri a deschis scorul înscriind cu o lovitură de cap în minutul 43. Al doilea gol al andaluzilor a venit în prelungiri, minutul 90+3, marcat de Dodi Lukebakio, pe contraatac şi FC Sevilla s-a impus cu 2-0.

În clasament echipa lui Quique Sanchez Flores este pe locul 13, cu 34 de puncte, iar Las Palmas se află un loc mai sus, pe 12, cu 37 de puncte.