Ultima oră
Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”
”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV ”Aşa bun crezi că e?!”. Cosmescu s-a contrazis în direct cu MM Stoica asupra unui jucător de la FCSB: ”Nu e bun, e foarte bun” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan

FCSB a transferat ”bijuteria” Voluntariului. Are 16 ani, iar tatăl lui a jucat pentru AC Milan
Final de drum pentru Drăguşin în Premier League! Un club gigant din Serie A este decis să îl transfere Final de drum pentru Drăguşin în Premier League! Un club gigant din Serie A este decis să îl transfere
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!

VIDEO | Leo Grozavu s-a enervat la flash-interviu. ”Astea sunt întrebări de România”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 27 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Botoşani, în deschiderea etapei cu numărul 29 din Superliga.

 

 

 

Câştigătorii au marcat prin Chorbadzhiyski ’17, Neguţ ’32 şi Chiţu ’50. Pentru învinşi a înscris Bordeianu ’59.

Leo Grozavu, antrenorul celor de la Botoşani a răbufnit la flash-interviu, atunci când a fost întrebat despre posibilitatea de a pleca de la echipă.

”Eu am spus de anul trecut. Sunt primul care am zis că putem ajunge ca Sepsi anul trecut. Trebuie să facem puncte pentru că atunci când se înjumătăţesc punctele e greu. În play-out, orice meci este pe viaţă şi pe moarte. Rişti să păţeşti ce a păţit Sepsi anul trecut.

Cu aceşti jucători am reuşit să facem aceste puncte. Cu ei trebuie să facem în continuare. Nu avem alţii. Când puteam face nişte schimbări, nu am făcut. Sunt convins că dacă ne trezim la timp, lucrurile nu stau prost. Arătăm rău ca atitudine, ca joc. Arătăm foarte rău. 42 de puncte nu sunt puţine, dar trebuie să ne revenim. Dacă nu ne revenim riscăm să ajungem într-o situaţie în care au ajuns şi alţii care nu au fost atenţi. Eu sunt responsabil.

Ce şoc să fac la echipă? Astea sunt întrebări de România. În niciun caz”
, a a declarat Grozavu, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Botoșani

Ultimele articole Toate articolele