Ultima oră
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale

VIDEO | Mihai Teja a spus tot ce are pe suflet la flash-interviu. ”De ce experimente doar la noi?”

Metaloglobus București Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Metaloglobus a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Hermannstadt, în etapa a 17-a a Superligii. 

 

 

 

Mihai Teja consideră că Metaloglobus trebuia să primească penalty pentru un fault la Abbey. De asemenea, tehnicianul e nemulţumit de faptul că nu are parte de centrali cu experienţă.

Teja a analizat şi scandalul pariurilor de la club şi cere măsuri drastice, dacă se va dovedi că cineva se face vinovat,

”Cu cât văd reluările mai mult, tind să cred că l-a atins. Din alergare îl şi atinge, asta e părerea mea. Atunci am aşteptat VAR-ul, dar acum, din ce îmi arătaţi, parcă îl încurcă.

Aşa văd eu acum, poate sunt la cald, subiectiv. Am semne de întrebare că a fost penalty. Nu mă simt neapărat nedreptăţit. Noi nu trebuia să facem penalty. În dinamica jocului câştigi trei puncte. Echipa arată fotbal bun, aş vrea şi eu să am toate arbitrajele din deplasare cum le am pe cele de acasă. La UTA nu am putut să ne apropiem de careu. Faulturi, mărunţişuri…

Şi de ce experimente doar la noi? În afară de trei meciuri în care a fost Colţescu şi încă doi pe care îi ştim, în rest nu cunosc pe nimeni. Numai arbitri din Liga 2, 3. De ce se fac experimente doar pe noi? Suntem o echipă neînsemnată, zic: «Lasă, mă, Metaloglobus…» Încercăm şi noi să luăm puncte, să fim mai aproape de ceilalţi. Să fiu şi eu arbitrat în deplasare cum a fost astăzi Hermannstadt.

Eu simt mai bine în teren, am fost şi eu arbitru, am făcut şcoala de arbitraj. Le simţim şi noi pe astea. Sunt mici detalii. De ce experimentează doar cu noi? O să dea pentru Metaloglobus faulturile astea mici? Micile detalii fac diferenţa. 

(n.r. despre scandalul pariurilor) S-a demonstrat? De ce nu ne ajută cine face această anchetă să demonstreze, să ne ajute să putem scăpa noi, din interior, de oamenii aceia? Pentru că nu ne ajută nimeni. Să se demonstreze, iar cine a greşit să plătească cu vârf şi îndesat. Eu vin şi muncesc din pasiune şi nu vreau să îmi fure cineva munca. Să plătească, să dispară din peisajul fotbalistic, să mai vină şi poliţia.

Cum să primesc această veste? Aşa pot să zic şi eu că am auzit ceva despre o echipă. Dacă durează doi ani ancheta, iar jucătorii respectivi se lasă de fotbal? Avem dovezi sau nu avem? În viaţă nu am încredere în nimeni, cu greu am în mine, dar eu spun că aceşti jucători sunt nevinovaţi. Eu nu am simţit nimic”
, a spus Teja.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri