Ultima oră
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”
Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim" Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim"
Decizie radicală a ruşilor, după ce Emil Boc a interzis intonarea imnului şi arborarea steagului Rusiei la o competiţie de gimnastică desfăşurată la Cluj Decizie radicală a ruşilor, după ce Emil Boc a interzis intonarea imnului şi arborarea steagului Rusiei la o competiţie de gimnastică desfăşurată la Cluj
CFR Cluj şi-a prezentat noul portar. A trecut în cariera sa pe la Atletico Madrid şi Aston Villa

CFR Cluj şi-a prezentat noul portar. A trecut în cariera sa pe la Atletico Madrid şi Aston Villa
Tun financiar dat de Universitatea Cluj pe piaţa transferurilor! Lovitura verii în Superligă 

Tun financiar dat de Universitatea Cluj pe piaţa transferurilor! Lovitura verii în Superligă
Transfer surpriză pentru William Baeten! Fostul jucător de la FCSB a bătut palma cu o campioană din Europa şi va juca în Champions League Transfer surpriză pentru William Baeten! Fostul jucător de la FCSB a bătut palma cu o campioană din Europa şi va juca în Champions League

VIDEO | Mirel Rădoi, reacţie ”explozivă” după scandalul de la meciul cu Dinamo. ”Proşti nu suntem, naibii!”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 26 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a remizat acasă, 2-2, în derby-ul cu Dinamo, din etapa a 11-a din Superligă.

 

 

 

Cea mai importantă fază a partidei a avut loc în minutul 65. În urma unui duel, Armstrong l-a călcat cu talpa pe Bancu, iar căpitanul Universităţii a reacţionat, lovindu-l cu piciorul în zona pieptului.

După ce a consultat VAR-ul, arbitrul Andrei Cojocaru a decis să-l elimine pe Nicuşor Bancu. Mirel Rădoi consideră că arbitrul trebuia să îl elimine şi pe jucătorul dinamovist.

”Au fost două scenarii. Până la roşu n-am avut nicio emoţie, diferenţa de scor era mult mai mare dacă se păstra egalitatea numerică. După, evident că s-a întors meciul şi ocaziile au curs la poarta noastră.

Pentru mine e o fază clară, se elimină ambii jucători. Dar dânşii ştiu, ei decid, noi trebuie să acceptăm, indiferent dacă suntem de acord sau nu. Mergem mai departe. Decizia de a-i acorda roşu doar lui Bancu e greşită.

În mod normal, încearcă să întoarcă şi dă cu piciorul. Dacă ne uităm la lovitura lui Armstrong. Proşti nu suntem, naibii! Nici eu, nici ei. Dacă Nicusor era inspirat să nu reacţioneze în niciun fel, rămâneam 11 la 11”,
a răbufnit Rădoi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri