Ultima oră
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu

VIDEO | ”Nu se mai poate, am explicat o dată, de două ori”. Robert Ilyes s-a supărat foarte tare pe un jucător

Csikszereda Miercurea-Ciuc Publicat de Daian Cutu pe 28 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a câştigat clar acasă, cu 4-1, contra celor de la Csikszereda, într-un meci din cadrul etapei a 18-a din Superliga.

 

 

 

Robert Ilyes, antrenorul Csikszeredei, a anunţat că Anderson Ceara va fi amendat. Brazilianul s-a supărat foarte tare, pentru că nu a fost lăsat să bată penalty-ul ce a adus echipei sale unicul gol.

”Am cerut exact ce am cerut şi în prima repriză. Am pus presiune, am riscat. Sunt responsabil de rezultat pentru că asta am cerut. Repriza a doua ne-a dat o lecţie de fotbal pentru că ei au controlat jocul.

Ştiu foarte bine. Nu se mai poate, am explicat o dată, de două ori, o să bage mâna în buzunar, o să primească o amendă. Aşa sunt sud-americanii, dar o să plătească. Afectează imaginea clubului şi a mea. Avem o ierarhie, el e al treilea şi nu poţi să te comporţi aşa.

(n.r. revenirea pe Giuleşti) A fost o senzaţie plăcută, m-am întors aici, dar sunt trist pentru că am pierdut şi merg mai departe. Nu am reuşit să aplaud, am înţeles că au strigat numele meu”
, a explicat Ilyes.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri