Ultima oră
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”
Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt

VIDEO | ”Nu ştiam cum va reacţiona echipa”. Zeljko Kopic continuă sezonul de excepţie

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 3 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a învins în deplasare, cu 1-0, pe Unirea Slobozia, în prologul etapei a 12-a din Superligă.

 

 

 

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a declarat că este foarte fericit că echipa sa a reuşit să triumfe pe un teren îmbibat cu apă.

”Nu ştiam cum va reacţiona echipa pe acest teren. Decizia mea în a doua repriză a fost să punem jucători mai puternici şi care să câştige mai multe dueluri. Am jucat bine, apoi Perica a dat golul. Am fost echipa mai bună şi merităm toate cele trei puncte.

Uneori trebuie să fim şi norocoşi, dar am avut şi golul anulat al lui Musi, dar merităm punctele.

Stipe Perica a avut nişte probleme la începutul sezonului, dar l-am avut pe Alex Pop, dar şi pe Karamoko. Căutăm cea mai bună soluţie pentru orice joc. Jucătorii se pregătesc bine şi era important să câştigăm azi”
, a declarat Kopic, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele