Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

VIDEO | ”Nu suntem top, dar suntem ok”. Zeljko Kopic a bifat cel mai clar succes al sezonului

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 15 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a câştigat în deplasare, 3-0, cu Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a noua din Superligă.

 

 

 

Zeljko Kopic consideră că elevii săi pot mai mult şi a anunţat că şi-ar mai dori transferuri.

"A fost un meci dur, iar dacă nu eşti la 100% nu câştigi asemenea meciuri. În prima repriză, Petrolul a fost uimitoare pe apărare, compactă, nu am produs situaţii în spatele apărării, dar am marcat în cel mai bun moment posibil.

 La pauză am făcut corecţii, să fim eficienţi în ultima parte a terenului. La final am meritat victoria, cu susţinerea uimitoare a fanilor noştri. Ştiu că e un stereotip că luăm meci cu meci, dar avem încredere, vedem asta la fiecare pasă şi fiecare acţiune, jucătorii au încredere în ce fac.

Avem un nivel bun acum, mai sunt câţiva jucători care nu sunt la cel mai bun nivel, mai avem accidentaţi, dar ca nivel suntem ok. Toată echipa nu este acolo, dar sperăm că vom fi acolo.

Mai avem nevoie de transferuri, pentru că avem şi meciuri de Cupa României, nivelul de oboseală va creşte şi mai avem nevoie de trei jucători, care până acum nu au venit. Să fiu supărat nu ajută, avem discuţii şi ştim unde ne aflăm, de ce avem nevoie şi vedem ce putem face”
, a spus croatul, după meciul de la Ploieşti.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele