Ultima oră
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani
Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare
Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon
Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova

VIDEO | Paul Anton strânge rândurile: "Nu le vom da satisfacţie celor care vorbesc că retrogradăm"

Dinamo Publicat pe 16 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email


Paul Anton, liderul din teren al lui Dinamo, consideră echitabil rezultatul de egalitate scos de echipa sa la Giurgiu, 0-0 cu Astra. Mijlocaşul central are un discurs sincer, în care le atrage atenţia colegilor săi că a venit momentul să înceapă să marcheze şi să adune puncte în clasament pentru a nu le da satisfacţie celor car vorbesc, deja, despre o retrogradare istorică a echipei din Ştefan cel Mare:
 
"E un rezultat echitabil, corect, a fost un meci tacticizat, ambele echipe au avut şanse de a marca. Trebuie să începem să câştigăm,, dar e bine că am oprit perioada asta în care pierdeam. Nu mai e timp de lamentări, ci de luat puncte, să strângem rândurile şi să salvăm echipa. Nu mai are importanţă să căutăm vinovaţi, important e să salvăm echipa şi vedem ce se întâmplă la vară.
 
Nu am primit gol, dar nu am reuşit să marcăm de câteva meciuri bune, dar uşor-uşor vom reuşi să spargem gheaţa. Lumea vorbeşte despre retrogradare pentru că suntem într-o poziţie proastă acum în clasament, dar am mare încredere în colegi, în staff, în toţi cei care sunt. Nu vom da satisfacţie celor care vorbesc că retrogradăm", a declarat Paul Anton, după meciul de la Giurgiu.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele