Ultima oră
Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia

VIDEO | Radu Banciu, despre "înfrângerea care a venit ca într-un film prost!". Cum comentează rezutatele-şoc din grupa României

Echipe Publicat pe 1 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38241/20091411/1/banciu-armenia-romania.jpg

  • Fotbal All Inclusive e LIVE pe Look Sport+ şi www.looksport.ro, de luni până vineri, de la 17:30.

Radu Banciu a comentat în cadrul emisiunii Fotbal All Inclusive rezultatele şoc în Grupa J, în a treia etapă a preliminariilor CM 2022: înfrângerea României pe terenul Armeniei, scor 2-3, şi eşecul Germaniei cu Macedonia de nord, scor 1-2.



"O seară epocală în Grupa J, unde joacă echipa naţională a României. Ai noştri, mătăşiţi în Armenia. Ne-a ieşit până la urmă, nu pronosticul ci gândul, că naţionala României se mai poate împiedica o dată în Armenia, acolo unde Tata Puiu îşi lăsase leşul [...] După înfrângerea de ieri, care a venit ca într-un film prost, cu eliminarea lui Puşcaş şi apoi cu un gol jumătate din off-site şi cu un penalty pe jumătate gratuit... Armenii au preluat şefia grupei pentru că Deutschland ist raus, cum ar fi spus colegul nostru de la ZDF. Germania, învinsă acasă de Macedonia de Nord. Umilită în joc! Ce am văzut noi la Bucureşti n-a mai existat. Erau prea obosiţi plăvanii săsălăi", a spus Banciu în direct pe Look Sport+.

"După câteva seri magice, incluzând aici şi rezultatele echipei de tineret, parcă nici locul 2 nu ni se mai potriveşte, dar absolut deloc", a mai declarat Banciu, precizând că grupa din care face parte şi România este până în acest moment "cea mai surprinzătoare" a preliminariilor CM 2022, ţinând cont că e condusă de Armenia şi Macedonia de Nord.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Echipe

Ultimele articole Toate articolele