Ultima oră
”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM ”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM
Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială
Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale
Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj
Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg

VIDEO | Revenire cu dreptul pentru Olimpiu Moruţan în Superliga. ”Îmi doresc să joc mai bine şi să ajut echipa”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 26 ian 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid Bucureşti a câştigat pe terenul celor de la UTA Arad, cu 2-1, în etapa a 23-a a Superligii. 

 

 

 

Olimpiu Moruţan a intrat bine în repriza a doua şi a avut o evoluţie bună. Acesta a tras concluziile debutului la Rapid şi implicit a revenirii în Superliga.

”Sunt fericit că am câştigat. Trei puncte foarte mari la UTA şi sperăm să continuăm aşa şi să ne menţinem acolo sus. Mă bucur că am revenit, nu mi s-a părut nimic diferit. Sunt fericit că am revenit în ţară şi sper să joc din ce în ce mai bine. 

A fost un meci de luptă prima repriză. Puţin terenul nu ne-a ajutat, dar au fost toate bune şi sunt bucuros că am câştigat. 

Îmi doresc să joc mai bine şi să ajut echipa, este foarte important. Nu-mi doresc să ies în evidenţă, vreau să joc pentru echipă. Nu vreau să joc pentru mine”,
a spus Moruţan.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele