Ultima oră
Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali” Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali”
Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"

VIDEO | Robert Ilyes, iureş cu privire la arbitraj. ”Penibil! Mie îmi e ruşine. Mă gândeam că ne-am întors în 1989”

Csikszereda Miercurea-Ciuc Publicat de Daian Cutu pe 8 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo s-a impus clar acasă, 4-0, cu Csikszereda, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii. 

 

 

 

Robert Ilyes, antrenorul ciucanilor, a avut un disurs foarte dur cu privire la maniera de arbitraj. Acesta consideră că nu trebuia dictat penalty-ul din care s-a deschis scorul.

“Din păcate, o înfrângere. Clar au fost mai buni. În a doua repriză chiar au dominat şi au marcat 3 goluri.

Nu pot să accept cum au primit acel penalty. Nu pot să accept aşa ceva!

La faza următoare are arcada spartă şi nu se vede la VAR. Era la toaletă de nu a chemat-o pe doamna Elena, altfel nu-mi explic. Asta în prima repriză, în a doua repriză n-a mai contat. 

(n.r: despre discuţia pe care a avut-o cu arbitrii) Am explicat, cum poţi să dai penalty când n-a fost contact? N-am nimic cu Dinamo, jos pălăria. În prima repriză mă gândeam că ne-am întors în 1989, când echipa Miliţiei era ajutată”,
a răbufnit Ilyes, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt