Ultima oră
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga
Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului
Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

VIDEO: Semnal de alarmă tras de Gabi Iancu, după eşecul usturător din Cupă contra lui Dinamo: ”Trebuie să ne trezim!”

Dinamo Publicat pe 28 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19633371/1/gab.jpg

Gabi Iancu a tras un semnal de alarmă către colegii săi, după înfrângerea severă suferită de echipa sa în faţa lui Dinamo. Iancu şi-a felicitat adversarii şi le-a transmis coechipierilor săi că nimic bun nu se poate întâmpla la echipă dacă lucrurile vor continua aşa. 

”3-0 să pierzi împotriva oricărei echipe nu e plăcut. Am făcut un meci extrem de slab, ei au jucat bine, îi felicit, bravo lor! Trebuie să ne trezim pentru că nu văd nimic ok în viitor dacă lucrurile vor continua aşa.

Cupa României era un obiectiv, din păcate am ieşit. În campionat mai sunt patru meciuri. În decembrie vom trage linie şi vom vedea pe ce loc ne clasăm. Deocamdată la limită.”, a declarat Gabi Iancu, căpitanul Viitorului Constanţa, la finalul meciului pierdut de echipa sa, scor 0-3, în faţa lui Dinamo, în ”16-imile” Cupei României. 

Dinamo Bucureşti a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, Viitorul Constanţa, în ”16-imile” de finală ale Cupei României, obţinând astfel calificarea în optimile competiţiei. Golurile au fost marcate de Fabbrini 11’, 89’ şi Sorescu 14’.

S-au mai calificat în optimi Chindia Târgovişte, Universitatea Craiova, Turris Oltul Turnu Măgurele, Dunărea Călăraşi, ASU Politehnica Timişoara, FC Botoşani, Farul Constanţa, Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi Petrolul Ploieşti.

În faza următoare este calificată teoretic şi FCSB, care ar fi trebuit să joace luni cu SCM Gloria Buzău, dar adversarii au mai multe cazuri de coronavirus, astfel că partida nu va mai avea loc.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele