Ultima oră
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială
Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale
Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj Transfer fabulos în baschetul românesc! Malcolm Hill, component al naţionalei SUA, noul transfer al celor de la UBT Cluj
Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg Irina Begu, victorie în faţa celebrei Venus Williams şi calificare în turul doi la Bad Homburg
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!

VIDEO | Steliano Filip încearcă să sune adunarea! Dinamoviştii se gândesc din ce în ce mai puţin la play-off: "Cupa e obiectivul echipei"

Superliga Publicat pe 21 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19999071/1/steliano.jpg


Învinsă cu 2-0 de Astra, Dinamo mai are şanse minime să prindă play-off-ul, iar câştigarea Cupei României a devenit obiectivul declarat al echipei din Ştefan cel Mare şi a fost anunţat de Steliano Filip la finalul meciului de la Giurgiu.
 
Echipa lui Gane a fost dominată la toate capitolele de Astra, iar jocul slab îl face pe Filip să mute atenţia spre Cupa României: 
 
"Meciul s-a jucat în prima repriză pe acele neatenţii la fazele fixe. Ne-au surprins la fazele fixe, nu neapărat pe benzi. Ştiam că au jucători de viteză, dar meciul s-a jucat la fazele fixe. Ne dorim victoria la fiecare meci, e normal, dar nu avem timp să ne plângem, pentru că vineri ne aşteaptă un meci foarte important. Cât timp sunt şanse matematice la play-off, eu cred.
 
Vom întâlni Viitorul, o echipă foarte bună din punctul meu de vedere. Nu trec prin cea mai bună perioadă, dar nu trebuie să ne culcăm pe o ureche pentru că au jucători valoroşi.
 
Cupa e obiectivul echipei. Noi ne dorim şi un loc în play-off, dar, dacă vom continua la fel, e clar că nu vom reuşi. E important să adunăm puncte, pentru că nu mai e timp pentru greşeli. Sa nu uităm că Dinamo trece printr-un moment dificil, dar trebuie să ne facem treaba. Jucătorii sunt afectaţi, dar ne dorim la fiecare meci. Trebuie să strângem rândurile şi să nu mai pierdem puncte", a declarat fundaşul stânga, la interviul de după meci.
Rezumatul meciului Dinamo - Astra 2-0 (Gheorghe 36', Stahl 40')
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele